Dnes slavíme Mezinárodní den dobrovolníků

Asi každý z nás někdy potřeboval pomoct s něčím do školy, ať se už jednalo o pomoc s těžkým domácím úkolem nebo vysvětlením látky, kterou jsme ve škole nepochopili. Většina z nás měla tu možnost se obrátit na rodiče s prosbou o pomoc. Představte si, že Vaši rodiče by ale kvůli jazykové bariéře nebo odlišnostem ve vzdělávacím systému, sami nebyli schopní Vám tuto pomoc poskytnout. Na koho byste se obrátili, abyste v tom nebyli sami?

Dobrovolnický program METY prostřednictvím individuálního doučování dětí s dobrovolníky zajišťuje, že děti v tom nejsou samy a mají se na koho obrátit. Děkujeme proto všem 40 dobrovolníkům, kteří se tento rok do doučování zapojili.

Děkujeme i 6 dobrovolníkům, kteří naplánovali celkem 5 akcí volnočasového klubu Čekuj! aneb Česká kultura jinak, který cizincům přibližuje českou kulturu a reálie hravou a zábavnou formou.

Dobrovolníci jsou nepostradatelnou součástí METY. A i díky nim se nám daří integrovat děti s odlišným mateřským jazykem do českých škol a spřátelit se s vrstevníky.