Hledáme dobrovolníky na doučování žáků ZŠ a SŠ z různých zemí

Chcete pomoci dětem a mladým cizincům se zvládáním základní nebo střední školy, máte hodinu času týdně a baví Vás čeština, fyzika, matematika, angličtina a jiné předměty?
Zapojte se do našeho dobrovolnického programu a doučujte žáky z různých zemí.

Aktuálně hledáme dobrovolníky, kteří se ujmou individuálního nebo případně skupinového doučování v rámci pravidelných 60 minutových setkání týdně, a to alespoň do konce června 2019. Mezi naše klienty, kteří čekají na svého doučovatele, patří několik žáků a žákyň prvního stupně ZŠ z Azerbajdžánu (3. třída, matematika), Číny (3. třída, čeština a rozšíření slovní zásoby), Ukrajiny (1., 2., 3., 5. třída, čeština), Sýrie (2. třída, matematika), Moldavska (4. třída, vlastivěda) a Vietnamu (2. třída, čeština); dále druhého stupně ZŠ z Ukrajiny (8., 9. třída, čeština); a nakonec je zde i skupina studentů SŠ např. z Kamerunu (1. ročník, čeština), Číny (1. ročník, matematika), Sýrie (1. ročník, čeština nebo angličtina), Ruska (1. ročník, čeština) a Ukrajiny (1., 3. ročník, čeština).

Doučování dětí a mladých cizinců z různých zemí je výzva, zábava i radost zároveň. Náplní dobrovolnické činnosti je nejčastěji pomoc s psaním domácích úkolů, s přípravou na testy a zkoušky, s rozvojem slovní zásoby a s pochopením významů slov a samotné látky, ale propojení mladého cizince s dobrovolníkem s sebou přináší i pomoc s orientací v české škole, obecně se zvládáním školních povinností a celkovou podporu při překonávání jazykové a kulturní bariéry a začleňování do české společnosti.

V případě zájmu o spolupráci, vyplňte nezávazně formulář pro zájemce a ozve se Vám některý z koordinátorů dobrovolnického programu METY, o.p.s. Pro více informací pište na dobrovolnici@meta-ops.cz, nebo volejte na +420 775 290 158. Podrobnější informace najdete také na našich webových stránkách.

Těšíme se na Vás.