Kulatý stůl v Liberci věnovaný tématu vzdělávání a začleňování žáků s odlišným mateřským jazykem

Přihlášení již z důvodu naplnění kapacity není možné. Děkujeme za pochopení.

 

Zveme Vás na poslední ze série pěti regionálních kulatých stolů, který se tentokráte bude konat v Liberci, dne 12. května 2015.
Kulatý stůl pořádají META, o.p.s. – Společnost pro příležitosti mladých migrantů a Centrum na podporu integrace cizinců v Libereckém kraji za laskavé spolupráce Krajského úřadu Libereckého kraje.

Setkání se zúčastní zástupci klíčových organizací a institucí Libereckého kraje, kteří se podílí na integraci žáků s migrační zkušeností a neznalostí vyučovacího jazyka do vzdělávacího systému.

Akce se koná pod záštitou Aleny Losové, členky rady kraje, pověřené řízením rezortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

V případě zájmu si můžete stáhnout kulaty_stul_liberec_pozvanka.pdf a detailní popis akce.
V rámci kulatého stolu budou představeny a distribuovány dvě aktualizované publikace „Vzdělávání a začleňování žáků s odlišným mateřským jazykem. Systémová doporučení.“ a „Hledá se dvojjazyčný asistent“.

Kontaktní osoba: Markéta Votavová (PR pracovnice projektu)
v případě dotazů pište na votavova@meta-ops.cz nebo volejte na 775 737 678
Datum konání: úterý 12. května 2015, od 9:45 do 13:00
Místo konání akce: Krajský úřad Libereckého kraje, sál číslo 326 (U Jezu 642/2A, 460 01 Liberec)

Kulatý stůl v Liberci je poslední ze série pěti regionálních kulatých stolů na téma vzdělávání a začleňování žáků s odlišným mateřským jazykem. Úspěšně jsme realizovali již čtyři kulaté stoly – v Plzni, Praze, Ústí nad Labem a v Pardubicích, na jejichž výstupy se můžete podívat zde.


Kulaté stoly pořádá společnost META v rámci projektu Téma dne: Škola, základ integrace, který je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí.