Kulatý stůl věnovaný tématu vzdělávání a začleňování žáků s odlišným mateřským jazykem v Ústí nad Labem

18. 2. 2015 pořádáme další ze série kulatých stolů na téma: Vzdělávání a začleňování žáků s odlišným mateřským jazykem. Tentokrát v Ústí nad Labem. Veškeré potřebné informace najdete zde.

Registrace ukončena z důvodů naplněné kapacity.

Budeme se těšit.

Kulatého stolu v Ústí nad Labem se budou účastnit zástupci klíčových aktérů z ústeckého regionu, kteří se podílí na integraci žáků s odlišným mateřským jazykem (s OMJ) do vzdělávacího systému.

 

Kontaktní osoba:
Linda Tutterová (PR pracovnice)
v případě dotazů pište na pechlatova@meta-ops.cz (asistentka projektu) nebo volejte na tel.: 775 737 678
Datum konání:
středa 18. února 2015, od 13:00 do 16:30
Místo konání akce:
Interhotel Bohemia, Mírové náměstí 2442/6, 400 01 Ústí nad Labem

V případě zájmu si můžete stáhnout pozvánku a detailní popis akce.

Mezi diskutovaná témata bude patřit například: koordinace a kompetence v procesu vzdělávání žáků s odlišným mateřským jazykem, zajištění jazykové přípravy (MŠ, ZŠ, SŠ) – čeština jako druhý jazyk, úloha poradenského segmentu – metodická podpora škol.
V rámci kulatého stolu bude též představena a distribuována publikace Vzdělávání a začleňování žáků s odlišným mateřským jazykem. Systémová doporučení.. Doporučujeme se před samotnou akcí s publikací či její zkrácenou verzí seznámit - zde. Dále krátce představíme aktualizovanou publikaci Hledá se dvojjazyčný asistent, která je v dané oblasti metodickou příručkou pro vzdělávací instituce a shrnuje zkušenosti s dvojjazyčnými asistenty v českých školách a inkluzí žáků s odlišným mateřským jazykem.

Kulatý stůl v Ústí nad Labem je součástí série 5 regionálních kulatých stolů zaměřených na vzdělávání a začleňování žáků s OMJ. Úspěšně jsme realizovali již dva kulaté stoly – v Plzni a v Praze a dále se chystáme podobné setkání uspořádat v Liberci a v Pardubicích.

Kulaté stoly pořádá společnost META v rámci projektu Téma dne: Škola, základ integrace, který je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí.