Pozvánka na konferenci: Neznalost jazyka neomlouvá?!

Jménem veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové a programové ředitelky META, o.p.s. Kristýny Titěrové si Vás dovolujeme pozvat na konferenci Neznalost jazyka neomlouvá?!, která se koná 21. ledna 2020 v Kanceláři veřejného ochránce práv v Brně.

Konference se zaměří na současný stav podpory dětí a žáků s odlišným mateřským jazykem. Představíme Vám unikátní data, která ukazují, kolik je v Česku dětí s nedostatečnou znalostí vyučovacího jazyka a kolik z nich reálně dosáhne na legislativou garantovanou podporu. Ukážeme ale i jak jsou žáci úspěšní při přechodu na střední školy či při skládání státní maturity. Unikátní a především velice alarmující jsou také data o předčasném opuštění vzdělávacího systému žáků, kteří se teprve učí vyučovací jazyk. Seznáme Vás s naší vizí systému, který odpovídá na potřeby škol a zároveň umožňuje všem žákům rozvíjet jejich potenciál.

Účast na konferenci potvrdila i Jenni Alisaari (Department of Teacher Education at the University of Turku, Finland), která přednese finský model podpory dětí a žáků s odlišným mateřským jazykem.

 

PROGRAM A POZVÁNKA KE STAŽENÍ