Sedm statečných a dík k Mezinárodnímu dni dobrovolníků

Sedm statecnych

5. prosince slaví svět Mezinárodní den dobrovolníků. Připomínáme si tak hodnotu a přínos dobrovolné práce pro společnost. V České republice si nevedeme zle, co se počtu dobrovolníků týče, mezi evropskými postkomunistickými zeměmi je ČR dokonce premiantem. Podle Českého statistického úřadu odpracovali v roce 2015 dobrovolníci pro český neziskový sektor přes 45 miliónů hodin v hodnotě téměř 6 miliard korun. Dobrovolníci působí často v neziskových organizacích, které poskytují sociální, humanitární, zdravotní a vzdělávací služby. A nemusejí to být vždycky pouze Češi. META všem dobrovolníkům děkuje, zvláště děkuje pak těm, kteří pomáhají společně s ní.

Při příležitosti svátku dobrovolnictví Vám představujeme sedm cizinců, kteří žijí, pracují či studují v České republice a prostřednictvím organizací META, o.p.s., InBáze, z.s., Nová škola, o.p.s., HESTIA – Centrum pro dobrovolnictví, z.ú. a Tamjdem, o.p.s. věnují svůj volný čas těm, kteří to potřebují. Ve spolupráci s filmařem Hubertem Hesounem jsme natočili rozhovor s Carlosem z USA, Olesea z Podněstří v Moldavsku, Polinou a Vilenou z Ruska, Svitlanou z Ukrajiny, Marianou z Mexika a Ghassanem ze Sýrie. Seznamte se s nimi ve videu Sedm statečných: příběhy cizinců dobrovolníků.

META vydala také publikaci Sedm statečných – Příběhy cizinců dobrovolníků, která je volně ke stažení v PDF. Obsahuje rozhovory se všemi dobrovolníky a úvod o dobrovolnictví v České republice od PhDr. Terezy Pospíšilové, M.A., Ph.D., která o filantropii, dobrovolnictví a dárcovství přednáší na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy.

 

Tisková zpráva ke stažení

 

Video lze od METY zapůjčit a promítat na tematických akcích.
Tištěná publikace Sedm statečných je k mání v kanceláři METY.
Plakát ke stažení
Kontaktujte nás na info@meta-ops.cz