Sedm statečných: Polina a Vilena

Pocházejí ze šesti států světa. Mají migrační zkušenost. Žijí, pracují či studují v České republice. Všechny je spojuje jedna věc, a sice dobrovolnictví. Prostřednictvím 5 neziskových organizací věnují svůj volný čas těm, kteří to potřebují. Jejich příběhy Vám představujeme formou video medailonků s názvem Sedm statečných: příběhy cizinců dobrovolníků.

Seznamte se s dvojčaty Polinou a Vilenou, které pocházejí z Ruska. Obě chtěly studovat v Evropě, více cestovat, procvičovat cizí jazyky a realizovat svoje sny. To se jim podařilo, Polina studuje restaurování na VŠCHT a Vilena VŠE. Nejvíce je po příchodu do Prahy překvapil rozdíl mezi Ruskem a evropskou společností. „Lidé jsou tady velice uzavření.“ Říkají. Navázat sociální vazby se jim povedlo, až když se naučily český jazyk. Kromě studia a práce se v České republice začaly věnovat i dobrovolnictví prostřednictvím neziskových organizací META a InBáze.

Proč META a InBáze? „Do METY jsme se dostaly první rok po přistěhování. Nejprve jako klientky, kdy jsme se účastnily různých výletů a amatérského divadla. Pomohlo nám to jak z hlediska kulturního, tak z hlediska jazykového.“ Nyní v METĚ vedou klub ČEKUJ!, zaměřený na integraci a na seznámení s českou kulturou. „Děláme různé aktivity zaměřené na českou kulturu, chodíme na různé výlety a procházky po Praze.“ Vilena dodává, že: „I do InBáze jsme se dostaly asi rok po příjezdu do Prahy. Hledaly jsme, jak lépe pochopit českou kulturu a taky jak se naučit jazyk. V InBázi jsem měla možnost pracovat s dětmi, pomáhat s organizací uměleckého ateliéru nebo víkendových třídenních akcí.“

Podívejte se na medailonek dvojčat Poliny a Vileny.

Videa lze od METY zapůjčit a promítat na tématických akcích.
Tištěná publikace Sedm statečných je k mání v kanceláři METY.

Zjistit více o Sedmi statečných.

 

Tisková zpráva ke stažení
Plakát ke stažení