Sedm statečných: Svitlana

Pocházejí ze šesti států světa. Mají migrační zkušenost. Žijí, pracují či studují v České republice. Všechny je spojuje jedna věc, a sice dobrovolnictví. Prostřednictvím 5 neziskových organizací věnují svůj volný čas těm, kteří to potřebují. Jejich příběhy Vám představujeme formou video medailonků s názvem Sedm statečných: příběhy cizinců dobrovolníků.

Seznamte se Svitlanou. Pochází z Ukrajiny a do České republiky přijela za doktorským studiem. Už třetím školním rokem je zapojená do dobrovolnického programu Společně v knihovně organizace Nová škola, o.p.s., což z ní dělá „služebně nejstarší” dobrovolnici programu, jeho důležitou spolutvůrkyni a neformální mentorku nových dobrovolníků.

A proč vlastně dobrovolničí? „Je to takový můj rozmar, prostě to dělat chci. Je to stejné, jako když si chci koupit kabelku a chci červenou a nevím proč, prostě jí chci. A s dobrovolnictvím to mám stejně, prostě to chci dělat,“ a dodává, že se díky působení v programu a komunikaci s různými lidmi cítí také více propojená se sociálním prostředím.

 

 

Videa lze od METY zapůjčit a promítat na tématických akcích.
Tištěná publikace Sedm statečných je k mání v kanceláři METY.

Zjistit více o Sedmi statečných.

 

Tisková zpráva ke stažení
Plakát ke stažení