Staňte se i Vy dobrovolníkem v METĚ

Dobrovolníci v METĚ

V roce 2017 se tým 35 dobrovolníků z celého světa zapojil do začleňování cizinců v české společnosti. Tito lidé pomohli zvládnout výuku v českém jazyce 64 žákům s odlišným mateřským jazykem. Pomohli naplánovat a uskutečnit 12 volnočasových akcí na téma česká kultura. Připojte se k nim i Vy.

Baví Vás čeština, fyzika, matematika a jiné předměty? Doučujte žáky, kteří by bez této pomoci jen obtížně zvládali výuku ve škole a přijímačky na střední v pro ně cizím českém jazyce.

V klubu Čekuj! aneb Česká kultura jinak můžete pomoci s plánováním a realizací zážitkových akcí jako jsou výlety, workshopy, výstavy, které zprostředkují cizincům seznámení s českou kulturou, tradicemi a prostředím.

Nabízíme Vám zázemí a podporu zavedené neziskovky, dohodu o dobrovolnické činnosti, pojištění, školení, supervize, sdílení, osobní rozvoj a propojení s lidmi z různých koutů světa.

Vyplňte nezávazně dotazník a my se Vám ozveme. Pro více informací kontaktujte koordinátorku dobrovolníků Markétu Votavovou (votavova@meta-ops.cz, +420 775 290 158).

Podrobnější informace najdete také na stránce Dobrovolnický program.

Leták ke stažení v PDF