Čeština je i můj jazyk

META, o.p.s. a nakladatelství Baobab vyhlásili v listopadu roku 2014 3. ročník tvůrčí a literární soutěže „Čeština je i můj jazyk“, určenou pro žáky základních a středních škol.
Hlavním cílem soutěže bylo zamyslet se nad tím, co všechno musí nerodilí mluvčí zvládat při svém nástupu do nové školy v cizí zemi, a také nad rolí češtiny jako jazyka, kterým spolu lidé komunikují a dorozumívají se.

Zájemci měli možnost zasílat své příspěvky do 30.4.2015.

My teď s potěšením oznamujeme výherce ve třech soutěžních kategoriích a výherce speciální ceny METY.

Výsledky soutěže

1. Promiňte, nerozumím

Literární kategorie pro jednotlivce určená žákům 3.- 6. tříd ZŠ.
Tuto soutěžní kategorii představuje VIDEO s Maksymem.

1. místo – Benjamin Horváth (pohádka)
2. místo – Tereza Poláková (pohádka)
3. místo - Gabriela Suchánská (komiks)

4. – 10. místo - Ljuba Matveeva (pohádka), Eliška Vaňkátová (báseň), Jan Lukavský (pohádka), Wiktor Macura (komiks), Klára Vavřičková (pohádka), Polina Popova (pohádka), Karolína Pospíšilová (pohádka)

2. Ztraceno v překladu

Literární kategorie pro jednotlivce určená žákům 7. tříd ZŠ – 4. ročníků SŠ
Tuto soutěžní kategorii představuje VIDEO s Bujou.

1. místo - Adam Vališ (esej)
2. místo - Anežka Švarcová (povídka)
3. místo - Eliška Špačková (povídka)

4. – 10. místo - Veronika Hnízdová (esej), Barbora Lipnerová (povídka), Lucie Rybková (povídka), Suchitra Gurung (esej), Jakub Strnad (povídka), Aleksandra Dovgych (povídka), Frederic Boualay (povídka)

3. Planeta Škola

Multimediální kategorie pro tří až pětičlenné skupiny určená žákům 7. tříd – 4. ročníků SŠ, z nichž je aspoň jeden spolužák nebo spolužačka cizinec.
1. – 3. místo – skupina žáků ze základní školy Radotín - David Pitr, Lukáš Kvasnička, Petr Bauer, Barbora Ledvinková, Murun Oyuntugs (video)

Speciální cena METY, o.p.s.

speciální cena METY - Anna Ackermann (komiks)

Příspěvky hodnotila odborná porota složená z

- překladatelky a nakladatelky Terezy Horváthové,
- hudebnice a básnířky Feng - yűn Song,
- básníka, překladatele a publicisty Petra Borkovce.

Předání věcných cen

Výsledky všech kategorií 3. ročníku soutěže „Čeština je i můj jazyk“ budou slavnostně vyhlášeny na závěr prvního dne mezinárodní konference METY v pondělí 15. června 2015 v čase 16:00 – 17:00.

Všem výhercům na 1. až 10. místě ve všech kategoriích, včetně speciální ceny METY, budou během programu slavnostně předány věcné ceny.

Kontakt
e-mail: soutez@meta-ops.cz
tel.: 775 737 678
adresa: V Tůních 10, 120 00 Praha 2

Propagační videa pro METU vytvořila skupina studentů Střední průmyslové školy sdělovací techniky v Praze. Děkujeme Martinovi Novotnému, Matoušovi Kadečkovi, Michalovi Petrusovi.

Tvůrčí soutěž Čeština je i můj jazyk je realizována v rámci projektu Téma dne: Škola, základ integrace, který je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.