Dobrovolnický program

Zajímá Vás téma migrace? Chcete pomoci konkrétním rodinám migrantů v začlenění do české společnosti? Chcete podpořit děti cizinců ve vzdělávání? Máte hodinu času týdně nebo dvě hodiny měsíčně? Připojte se k týmu 35 dobrovolníků z celého světa, kteří v roce 2017 pomohli 64 žákům zvládnout výuku v českém jazyce a uskutečnit 12 volnočasových akcí na téma česká kultura jinak. Dobrovolnické aktivity probíhají nejčastěji v Praze a blízkém okolí.

Doučování v METĚ

 

Jak se můžete zapojit?

 • Doučujte žáky základních a středních škol, kteří potřebují pomoci s češtinou, dalšími vyučovacími předměty a s přípravou na přijímací zkoušky.
 • Zapojte se do plánování a realizace akcí v klubu Čekuj! aneb Česká kultura jinak, kde pomůžete představit cizincům kulturu, tradice a prostředí České republiky.
 • Asistujte v kurzech češtiny pro děti i dospělé.
 • Lektorujte na workshopech pro žáky základních a středních škol zaměřené na témata migrace, diskriminace a začlenění do společnosti, velkou výhodou je vlastní migrační zkušenost.
 • Vyrazte s námi na tématické akce, kde seznamujeme s činnostmi METY.
 • Podpořte nás v oblasti PR, fundraisingu, administrativy a IT.

 

Co Vám nabízíme?

 • Pestrou a smysluplnou práci, která Vám přinese příležitost k osobnímu rozvoji a propojení s lidmi z celého světa.
 • Skupinové školení pro dobrovolníky a pravidelná doškolování.
 • Pravidelnou podporu od koordinátora dobrovolníků.
 • Skupinové a individuální supervize.
 • Neformální setkávání a sdílení zkušeností s ostatními dobrovolníky.
 • Uzavření dohody o dobrovolnické činnosti.
 • Pojištění na výkon dobrovolnické služby u Hasičské vzájemné pojišťovny.
 • Zapojení do dobrovolnického programu akreditovaného u Ministerstva vnitra ČR.

 

Přidejte se

Je Vám více než 15 let? Zaujala Vás některá z možností? Máte jiný nápad, jak se zapojit? Rádi se s Vámi sejdeme osobně a probereme Vaše nápady. Pro začátek od Vás potřebujeme pár základních informací. Prosíme, vyplňte nezávazně tento dotazník a my Vás budeme kontaktovat.

Nejste rozhodnutí? Potřebujete více informací? Kontaktujte koordinátorku dobrovolnického programu Zdenu Hofmannovou, hofmannova@meta-ops.cz, 775 290 158.

Leták ke stažení v PDF

 

Reference dobrovolníků METY

"Na dobrovolnictví v METĚ se mi líbí, že se organizace zaměřuje především na vzdělávání cizinců a s doučováním češtiny se začíná už u těch nejmenších." Lucie

"Příjemné prostředí. Líbí se mi spolupráce a ochota koordinátorů." Vendula

"Možnost seberealizace, kreativní workshopy a aktivní zapojení do klubu." Polina

"Pomoc v klubu Čekuj! mi přináší možnost neustále poznávat nejen českou kulturu, ale i lidi z celého světa a společné jít k pochopení české kultury. Kromě toho je tu prostor pro realizaci vlastních nápadů a organizačních schopností." Vilena

"Nejvíce se mi líbí, že pomáhám lidem, kteří to potřebují a vždy odcházím s pozitivní náladou a spoustou energie. Líbí se mi hlavně to, že mě to baví a učím se díky doučování i spoustě nového." Markéta

"META mi od samého začátku spolupráce poskytla nejlepší zázemí, odborný servis a podporu pro moji práci s klientem. Zvlášť oceňuji rychlé a velmi konstruktivní řešení problémů, které se u klientů objevily, pravidelnou zpětnou vazbu, ocenění mojí práce a rychlou a efektivní komunikaci. S podporou METY se mi podařilo uvědomit si, jaké hranice i možnosti dobrovolnická práce má, jaký je její smysl. Teď vím, že i při práci s komplikovaným klientem vždycky můžu požádat o pomoc a změnu a zároveň organizace klientovi poskytne dostatečný a potřebný servis, aniž bych já musela nést odpovědnost. Těším se tak na další doučování, ať už budu učit kohokoliv." Anežka