Sedm statečných: příběhy cizinců dobrovolníků

Pocházejí ze šesti států světa. Mají migrační zkušenost. Žijí, pracují či studují v České republice. A všechny spojuje jedna věc. Dobrovolnictví. Seznamte se s příběhy cizinců dobrovolníků.

S filmařem Hubertem Hesounem jsme v průběhu roku 2017 sledovali jednu z etap jejich životů. Zajímalo nás, jak se jim žije v Česku, co dělají a proč se rozhodli věnovat svůj volný čas pomoci druhým bez nároku na honorář.

Výsledkem je 1 video shrnující příběhy všech 7 dobrovolníků a 6 medailonků.
Tisková zpráva ke stažení
Plakát ke stažení

 

Carlos z USA v METĚ vede skupinové doučování angličtiny. Svitlana z Ukrajiny prostřednictvím Nové školy pomáhá dětem se školní přípravou v knihovně. Mexičanka Mariana o víkendech pomáhá s organizací Tamjdem českým neziskovkám. Dvojčata Polina a Vilena z Ruska vymýšlejí kulturně naučné programy v rámci dobrovolnického klubu ČEKUJ! aneb Česká kultura jinak v METĚ. Olí z Moldavska se v HESTII věnuje dětem ve volnočasovém klubu KOMPAS. A Ghassan ze Sýrie doučuje matematiku a fyziku v InBázi.

 

Rozhovory se sedmi statečnými a články o dobrovolnictví si můžete přečíst v publikaci Sedm statečných: příběhy cizinců dobrovolníků. Teoretickou část napsala PhDr. Tereza Pospíšilová, M.A., Ph.D., která o filantropii, dobrovolnictví a dárcovství přednáší na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Kniha vysvětluje, proč se lidé dobrovolnictví věnují, představuje dobrovolnictví jako úspěšný nástroj pro integraci cizinců a přináší inspiraci v podobě zajímavých projektů ze zahraničí.

Publikace ke stažení
publikace Sedm statečných

 

Jednotlivé medailonky a shrnující video lze od METY zapůjčit a promítat na tématických akcích, tištěná publikace Sedm statečných je k mání v kanceláři METY.

Kontaktujte nás.
Markéta Votavová, koordinátorka dobrovolníků, votavova@meta-ops.cz
Lucie Soukupová, networking a PR, soukupova@meta-ops.cz

 

Videa a publikace vznikly v rámci projektu Čekuj integraci! spolufinancovaného z prostředků Hlavního města Prahy a Ministerstva vnitra ČR na integraci cizinců.

Ministerstvo vnitra Prague